Základné informácie

  • Kto sa môže zúčastniť? – Účastníci (11 až 16 rokov), IST (18+)
  • Kde? Świeradów-Zdrój, Poľsko
  • Kedy?  17.5. – 20.5.2024
  • Koľko ťa to bude stáť? Cena bude upresnená neskôr
  • Sleduj facebookovú a instagramovú stránku a pozri si aj oficiálny web

Čo je Intercamp?

Intercamp je každoročné medzinárodné stretnutie skautov a skautiek vo veku 11-16 rokov, ktorí sú členmi WOSM alebo WAGGGS. Koná sa každoročne na prelome mája a júna a trvá zväčša od piatkového večera do pondelkového dopoludnia. Keďže je cieľom Intercampu rozvíjať priateľstvá medzi skautmi z rôznych krajín, program vždy kladie dôraz na vzájomné poznávanie sa, porozumenie a tímovú prácu. Na organizácii Intercampu sa podieľajú skautské organizácie z niekoľkých krajín, ktoré si štafetu vždy posúvajú. Ročne sa tejto akcie zúčastní približne 2000-3000 účastníkov zo všetkých kútov Európy.

História

Nápad zorganizovať intercamp vzišiel pred viac ako 60-timi rokmi. Celé to začalo tak, že anglickí skauti žijúci v Nemecku pozvali v roku 1966 holandských a nemeckých skautov na víkendové tábornícke stretnutie, z ktorého boli po jeho skončení natoľko nadšení, až v roku 1967 usporiadali medzinárodný skautský víkendový tábor pod názvom Intercamp. Odvtedy sa Intercamp koná každý rok (prvé ročníky sa konali na rôznych miestach v Nemecku, Holandsku a Belgicku, neskôr sa k organizácii pridali aj ďalšie krajiny, napríklad Francúzsko, Česko a Poľsko).

Práve Poľsko bude hostiť aj najbližší ročník (2024), ako lokalitu zvolili sliezske mestečko Świeradów-Zdrój blízko českých a nemeckých hraníc.