História

CEJ nie je len taká akcia. Jeho história siaha až do roku 1931, kedy sa v Prahe uskutočnil tzv. Tábor Slovanských skautov. Vtedy sa na jednom mieste stretlo 15 000 skautov. Následne sa stretli o ďalšie 4 roky v roku 1935. Avšak kvôli vojne a zákazu skautingu počas komunizmu sa ďalšie CEJ uskutočnilo až v roku 1997. Odvtedy sa uskutočňuje pravidelne v krajinách V4.

Ideálny začiatok

Pokiaľ si nikdy nebol na žiadnej medzinárodnej akcii, CEJ je najlepšia príležitosť, kde začať.  Okrem toho, že sa koná v blízkosti Slovenska (alebo na ňom) a cenovo býva veľmi prijateľné, nemusíš sa báť jazykovej bariéry. Keďže hlavnými účastníkmi sú skauti z V4, tak aj pokiaľ tvoja angličtina nie je perfektná a nie si si ňou istý, nemusíš sa báť. Na CEJ sa vždy bez väčších problémov dohovoríš.

Perfektná družinová výprava

Ak chcete s družinou spoločne cez leto zažiť niečo nové, hurá na CEJ. Spoznáte nových kamarátov, upevníte vzťahy v družine, zlepšíte si (nie len) skautské skills a ešte si pri tom užijete kopec srandy. Pokiaľ Vás nie je 9+1 (9 účastníkov a 1 patrol líder), aby ste vytvorili celú patrolu, nemusíte sa báť. Istotne sa nájdu skauti z inej časti Slovenska, ktorí sa k vám radi pridajú a doplnia vašu patrolu.

Kedy je najbližšie CEJ?

CEJ 2024 sa bude konať priamo na Slovensku. Sleduj naše sociálne siete, prípadne tento web a dozvieš sa čoskoro viac.

Chceš sa pridať do organizačného tímu?

Ak máš záujem sa zapojiť do organizácie CEJ 2024, píš na: international@skauting.sk