Základné informácie

  • Kto sa môže zúčastniť? – Účastníci (14 až 17 rokov), IST (18+)
  • Kde? Mošovce, Slovensko
  • Kedy?  2.8. – 9.8.2024
  • Koľko ťa to bude stáť? 250€ (účastníci), 150€ (IST)
  • Sleduj facebookovú a instagramovú stránku a pozri si aj oficiálny web akcie

História

História Stredoeurópskeho Jamboree siaha až do roku 1931, kedy sa v Prahe uskutočnil tzv. Tábor Slovanských skautov, kde sa na jednom mieste stretlo 15 000 skautov. Následne sa stretli o ďalšie 4 roky v roku 1935. Avšak kvôli vojne a zákazu skautingu počas oboch totalitných režimov sa ďalšie CEJ uskutočnilo až v roku 1997. Odvtedy sa uskutočňuje pravidelne v krajinách V4, zvyčajne každé 2 roky.

Ideálny začiatok

Pokiaľ si nikdy nebol na žiadnej medzinárodnej akcii, CEJ je najlepšia príležitosť, kde začať. Okrem toho, že sa koná v blízkosti Slovenska (alebo v tomto prípade priamo na Slovensku), býva tiež cenovo veľmi prijateľné. Keďže hlavnými účastníkmi sú najmä skauti z V4, tak aj pokiaľ tvoja angličtina nie je perfektná, nemusíš sa báť. Na CEJ sa vždy bez väčších problémov dohovoríš.

Perfektná družinová výprava

Ak chcete s družinou spoločne cez leto zažiť niečo nové, hurá na CEJ! Spoznáte nových kamarátov, upevníte vzťahy v družine, zlepšíte si (nie len) skautské zručnosti a ešte si pri tom užijete kopec srandy. Pokiaľ Vás nie je 9+1 (9 účastníkov a 1 patrol líder), aby ste vytvorili celú patrolu, nemusíte sa báť. Istotne sa nájdu skauti z inej časti Slovenska, ktorí sa k vám radi pridajú a doplnia vašu patrolu.

Chceš sa pridať do organizačného tímu?

Ak máš záujem sa zapojiť do organizácie CEJ 2024, vyplň tento kontaktný formulár.