Site Overlay

EuroJam2021

Názov „Jamboree“ vymyslel sir Robert Baden-Powell, zakladateľ Svetového skautského hnutia. Údajne je zložené zo svahilského priateľského pozdravu „jambo“ a slova „corroboree“, pochádzajúceho z domorodých austrálskych jazykov, ktoré znamenajú „slávnostné stretnutie”. V skautskom svete poznáme „najväčšie“ Svetové skautské Jamboree (World Scout Jamboree), menšie regionálne Jamboree a národné resp. miestne Jamboree.

Európske Jamboree už tento rok v Poľsku!

Tradícia Európskeho Jamboree sa vracia! Posledný Eurojam sa konal v roku 2005 v Anglicku a odvtedy nastala menšia odmlka. Poľskí skauti pracovali 4 roky na projekte „Be the spark!“ a keď prehrali boj o organizáciu svetového Jamboree na konferencii v Azerbajdžane, viac ako 30 krajín z Európy sa spojilo a navrhli Poľsku zváženie organizovania Európskeho Jamboree. A tak si Poliaci povedali, že nebudú plytvať svojimi nápadmi a prípravami a zorganizujú túto akciu mega rozmerov v Európe.

Ako si nejeden z nás domyslel, jedná sa o Jamboree, určené (hlavne) pre Európske krajiny. Na poslednom oficiálnom Eurojame bolo cez 10.000 účastníkov zo 67 krajín. Už teraz vieme o rozmanitosti programu, inšpiratívnych workshopoch a kreatívnych nápadoch, ktoré sa chystajú.

Nenechajte si ujsť (takmer svetové) Jamboree, ktoré sa organizuje tak blízko pri nás!

  • KDE? Gdańsk, Poľsko
  • KEDY? 27.7. – 6.8.2020

Čoskoro sa ukončuje oficiálne prihlasovanie, stále hľadáme STAFFákov ale aj účastníkov. Hlás sa na mail: ej2020@gmail.com